منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بزن بریم

ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون منزل

ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون که ارزان است و هزینه خاصی ندارد.

 یکی از بهترین کارها برای تغییر روحیه اعضای خانواده تغییر دکوراسیون است. این موضوع زمانی لذت بخش‌تر می‌شود که این وسایل تزئینی را خودمان ساخته باشیم. برای تغییر حال و هوای خانه با ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون منزل همراه شوید. پیشنهادات جالبی داریم که ارزان و راحت هستند و می‌توانید به سادگی حال و هوای خانه تان را با سلیقه زیبای خودتان تغییر دهید.

ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون

درست است که معمولا تغییر دکوراسیون منزل هزینه زیادی دارد. اما همیشه برای تغییر دکوراسیون خانه نیازی به ایجاد تغییرات اساسی و پر هزینه نیست. شما می‌توانید با اضافه کردن چند کوسن جدید، سر‌ و‌ سامان دادن به قفسه کتاب‌ها و جابه‌جا کردن وسایل، فضای خانه خود را تغییر دهید.

برای تغییر دکوراسیون خانه کافی است کمی متفاوت فکر کنید. ظاهری جدید به خانه بدهید. در این مقاله به ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

۱ – دیوارها

ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون و تزئین دیوار
ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون و تزئین دیوار

چند قاب ساده به دیوارها بیاویزید. اضافه کردن تعدادی قاب یا استفاده از برچسب‌های مخصوص دیوار راهی ارزان است. البته در عین حال به زیباتر شدن دیوار منزل‌تان کمک می‌کند. با تغییرات کوچک روی دیوارها می‌توان فضا را کاملا تغییر داد. مثلا می‌توانید روی دیوارها خطوط راه‌راه پهن یا باریک بکشید.

۲ – جابه‌جا کردن وسایل تزیینی

هر از گاهی جای گلدان‌ها، وسایل تزیینی و تابلوها را تغییر دهید. خلاقیت به خرج دهید. حتما نباید این وسایل را در جایی که همیشه داشتند، بگذارید. مثلا همیشه که نباید گلدان‌های سفالی را روی قفسه ویترین گذاشت. این بار آن‌ها را در جاهای غیرمعمول قرار دهید. مثلا داخل آشپزخانه یا حمام یا حتی بالای در بگذارید!

۳ – درهای خانه را تغییر دهید.

به فکر تغییر درها هم باشید. درها هم قسمتی از دکور خانه هستند پس چرا آنها را تغییر ندهیم؟ برای شروع میتوانید رنگ در یکی از اتاق‌ها را تغییر دهید.

۴ – صندلی‌های قدیمی

در خانه صندلی‌هایی قدیمی دارید که از آنها خسته شده‌اید؟ کافی است یک اسپری تهیه کنید و رنگ آنها را تغییر دهید. با این کار هم صندلی‌ها نو شده‌اند، هم به خانه رنگ و لعاب تازه‌ای داده‌اید.

این مطلب را از دست ندهید:  سفر به دوبرونیک نگین دریای آدریاتیک

۵ – لبه پنجره را دست‌کم نگیرید!

از لبه‌ی پنجره به عنوان ویترین استفاده کنید. روی آن تعدادی گلدان کوچک یا یک وسیله‌ی تزیینی بزرگ قرار دهید.

۶ – قفسه کتاب

قفسه کتاب دکوراسیون منزل
از قفسه کتاب‌ها برای شکل دادن به دکوراسیون منزل استفاده کنید.

برای چشم‌نوازتر شدن قفسه‌ی کتاب‌هایتان، می‌توانید کتاب‌های همرنگ را کنار هم بچینید. چیدمان کتاب‌ها آنقدرها هم پیچیده نیست و می‌توانید با کمی وقت گذاشتن برای آن به ترکیب‌های زیبا برسید.

۷ – برچسب‌های دکوراتیو

این برچسب‌ها بهترین راه برای انجام تغییرات ارزان و هیجان‌انگیز منزل هستند. از این برچسب‌ها با طرح و رنگ‌های متفاوت علاوه بر روی دیوار می‌توانید روی در کابینت و در اتاق هم استفاده کنید.

۸ – شمع‌ها

شمع تزئینی دکوراسیون منزل
از شمع‌های تزیینی برای زیبا کردن دکوراسیون منزل استفاده کنید

شمع‌ها وقتی که تعدادشان زیاد است بسیار زیباتر دیده می‌شوند. به خصوص که روی سطحی صاف همچون میز قرار داشته باشند. به یاد داشته باشید که برای سطوح بزرگ‌تر باید شمع‌های بزرگ‌تر استفاده کنید. ۵ تا ۶ شمع استوانه‌ای پهن را در اندازه‌های مختلف و رنگ یکسان درون یک ظرف شیشه‌ای و زیبا در کنار هم روی میز قرار دهید.

۹ – بزرگ‌تر کردن فضای منزل

فضای خانه‌تان کوچک است؟ از یک آینه استفاده کنید. محیط‌های تنگ و کوچک را با قرار دادن یک آینه بزرگ می‌توان بزرگ‌تر نشان داد. سعی کنید این آینه حدود سه‌چهارم ارتفاع دیوار را پوشش دهد. این ترفند نوعی از طراحی کلاسیک است.

استفاده از رنگ‌های روشن در اتاق‌ها ترفندی قدیمی برای خطای چشم و بزرگ‌تر جلوه‌دادن اتاق‌ها است. رنگ‌های سفید، استخوانی و کرم را برای این منظور به خاطر داشته باشید.

۱۰ – تغییر ورودی منزل

ورودی خانه اولین فضایی است که در هنگام ورود دیده می‌شود. بنابراین ذهنیت بیننده را شکل می‌دهد، چیدمان این فضا از اهمیت زیادی برخوردار است و باید دارای شخصیت باشد. برای این کار ابتدا فضا را از هرگونه وسیله اضافه از قبیل دسته کلیدها، قبض‌ها و … خالی کنید. دیوارها را با رنگی مناسب نقاشی کنید یا از کاغذ دیواری زیبا برای پوشش آن استفاده کنید.

shabbazaradmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *