منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بزن بریم

سود سرشار واردات چینی در جیب دلالان

کالاهای بی کیفیت چینی بازار آذربایجان غربی را به رکود کشاند

خرید کالای ایرانی

اگرچه مردم ایران در سالهای اخیر با گسترده تر شدن رکود اقتصادی و بیکاری جوانان چاره را در حمایت از تولید و اشتغال جوانان از طریق خرید کالای ایرانی دیده اند اما سیل وسیع کالاهای بی کیفیت چینی همچنان بازار ایران را در سیطره خود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه،  رکود حاکم بر بازار بلای جان تولید داخل شده است، روشن است که تولیدکنندگان ایرانی به حمایت بیشتری نیازمندند که این حمایت می‌تواند در قالب کارهای مختلفی انجام شود که البته حمایت دولت از کالای ایرانی از جمله آنهاست ولی چون دستورالعمل‌های دولتی تا کنون نتیجه چندانی نداشته بنابراین مثل اغلب وقایع کشور ناچاریم دوباره دست به دامان مردم شویم و از آنان رسماً و علناً بخواهیم کالای ایرانی بخرند حتی اگر از کیفیت آن چندان رضایت هم نداشته باشند.

سالهاست که کشوری که در مناسبات دیپلماتیکمان از آن به‌عنوان کشور دوست و برادر یاد می‌شود عملاً تیشه به ریشه تولیدات این مملکت زده و کمر تولیدکنندگان ایرانی را شکسته است، در سالهای اخیر علاوه بر آنکه دسته بیل و سنگ‌پا نیز با دلار دولتی از چین وارد کشورمان کرده‌ایم چشممان به واردات بعضاً مهر و تسبیح چینی نیز روشن شده و بازارهای مذهبی‌ترین شهرهای کشورمان مزین به انواع تولیدات چینی است و در همین بازارها آنچه بیش از همه غریب و ناشناس است محصولات کارخانجات ایرانی است.

بازار ایران در سیطره کالاهای چینی بی‌کیفیت

اکنون کشور چین چند سالی است که بازار ایران را تسخیر کرده است و کالاهای بی‌کیفیتش را در هرجایی از ایران می‌توانید پیدا کنید.

در حالی کالاهای چینی کمر تولیدکنندگان ایرانی را شکسته که فقط عده معدودی از طریق واردات آن سود هنگفت به جیب می‌زنند.

به‌سبب ورود کالاهای چینی بی‌کیفیت و ارزان‌قیمت به بازار ایران, مصرف‌کننده از خرید کالای ایرانی منصرف می‌شود و دود این کار نیز مستقیماً به چشم تولیدکننده داخلی می‌رود و در نهایت اقتصاد مملکت را از پای درمی‌آورد.

با خرید هر قلم کالای ایرانی می‌توانیم از تولید ملی و اشتغال جوانان مملکت خودمان حمایت کنیم و شاهد پیشرفت کشور عزیزمان باشیم چراکه چرخه اقتصادی هر کشوری به عواملی مهم از جمله تولیدات ملی آن کشور بستگی دارد و با رونق بازار و خروج از رکود، هر کشوری می‌تواند از قدرت اقتصادی بهره‌مند باشد.

قاچاق کالا به داخل کشور اشتغال را از جوانان ایرانی می‌گیرد

البته از منظر برخی دولتمردان خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید و اشتغال در کشور خوب است ولی این بدان معنی نیست که مردم عزیز ایران به هر قیمتی که باشد کالای ایرانی می‌خرند و طبیعی است که مردم بیشتر آن کالایی را خریداری می‌کنند که از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار باشد.

یکی دیگر از عواملی که به تولید کالای ایرانی و به‌خصوص فروش کالای ایرانی صدمه می‌زند بحث قاچاق کالاست که متأسفانه علی‌رغم اینکه نیروهای مرزبانی در همه حال با وقوع قاچاق در کشور مبارزه می‌کنند ولی با این حال هنوز شاهد حجم عظیمی از ورود کالای قاچاق به کشور هستیم که این پدیده نان تولیدکنندگان کشور را آجر می‌کند و مشکلات فراوانی برای مملکت به بار می‌آورد.

تضمین اشتغال جوانان با خرید کالای ایرانی

محمد عزیزی با اشاره به مزایای خرید کالای ایرانی به خبرنگار تسنیم گفت: اگر کالای ایرانی توسط مردم خریده شود جوان ایرانی به سر کار می‌رود و اشتغال آفرینی می‌شود و از ورود قاچاق کالا نیز جلوگیری می‌شود.

میلاد ناصرزاده بیان کرد: مسئولین اگر از ورود کالاهای قاچاق به داخل کشور و واردات بی‌رویه جلوگیری کنند و از تولید داخلی حمایت کنند بیشتر مشکلات حل می‌شود و دیگر در بازار شاهد جنس‌های بی‌کیفیت چینی نمی‌شویم.

سینا سلماسی در رابطه با اینکه کالاهای ایرانی را ترجیح می‌دهد یا کالای خارجی را افزود: تا این لحظه بیشتر کالای چینی خریداری کرده‌ام ولی از این به بعد سعی در خرید کالای ایرانی خواهم داشت چراکه با خرید هر کالای ایرانی یک جوان ایران مشغول به کار می‌شود.

ضرورت تولید کالای ایرانی باکیفیت

یوسف خادمی از شهروندان ارومیه‌ای تصریح کرد: اگر جنس کالای ایرانی خوب باشد من هم طبیعی است که متمایل به خرید کالای ایرانی می‌شوم و ملاک من برای خرید کیفیت و قیمت مناسب است و پیام من به هم‌میهنان عزیزم این است که اگر ما می‌خواهیم کشورمان پیشرفت کند باید از تولید ملی و داخلی حمایت کنیم.

محمد حبیب‌پور گفت: من از مردم عزیز ایران خواهش می‌کنم که کالای ایرانی را بیشتر بخرند تا جوانان شغل پیدا کنند و صاحب درآمد شوند و من هم بیشتر کالای ایرانی خرید می‌کنم.

ورشکستگی تولیدکنندگان ایرانی به‌سبب واردات بی‌رویه

خلیل ابراهیمی گفت: ظاهر کالاهای چینی خوب است ولی از نظر جنس و باطن از کیفیت بسیار پایینی برخوردارند ولی کالاهای ایرانی حتی اگر ظاهر خوبی هم نداشته باشند اما از نظر جنس از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

وی افزود: متأسفانه بازار ایران پر از کالاهای چینی شده است که سود واردات آن به جیب افرادی اندک می‌رود و سبب می‌شود که جوانان و تولیدکنندگان ایرانی دچار بیکاری و ورشکستگی شوند.

سامان ولی‌زاده از شهروندان ارومیه‌ای که به‌گفته خود درآمد ناچیزی دارد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: من نیز مایل هستم که کالای ایرانی بخرم و از تولید و اشتغال کشورم حمایت کنم ولی در هنگام خرید زمانی که ملاحظه می‌کنم کالای مشابه چینی قیمتی پایین‌تر از کالای ایرانی دارد و برای استفاده من نیز مناسب است و از نظر مالی مناسب است بالاجبار کالای چینی را می‌خرم.

تقدیر از مرزبانی به‌دلیل مبارزه با قاچاقچیان

وی افزود: امیدوارم دولت با کاهش قیمت‌ها و حمایت از تولیدکنندگان و همچنین فعالیت بیشتر سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان، من و امثال من که درآمد پایینی داریم هم بتوانیم کالای ایرانی با قیمت خوب و کیفیت مناسب خریداری کنیم.

آراز افشاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از جنبه‌ای دیگر به اهمیت خرید کالای ایرانی نگاه کرد و گفت: پدیده قاچاق در کشور وجود دارد که در این رابطه عملکرد نیروهای مرزبانی و امنیتی کشور واقعاً جای تشکر دارد و متأسفانه در راه مبارزه با قاچاق تعداد زیادی از این نیروها به‌خصوص در مرزهای آذربایجان غربی به شهادت رسیده‌اند ولی مسئولین و دولتمردان پیگیری کنند که این پدیده قاچاق چگونه روی می‌دهد چراکه این موضوع سبب آسیب دیدن جدی تولیدکنندگان و ناتوانی آنها در عرضه کالا می‌شود.

shabbazaradmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *